Anglicko spin je, odumieranie ‘, hovorí Mike Gatting po Pakistan série porážke

Mike Gatting verí možnosti spin Anglicku sú “odumieranie” a obáva moderné trendy v grófstve krikete brzdí nádeje na obnovenie situácie.

Anglicku práčky sa nepodarilo presadiť sa v priebehu série 2-0 porážku Pakistan v Spojených arabských emirátoch, kde boli vykonané stúpanie uprednostňovať pomalé nadhadzovača.

skúsení rovnacie Jimmy Anderson a Stuart Broad miesto ramená bremeno, zdôraznil v priebehu 123-beh tretieho testu porážky.

Anglicko vybralo trojbodový spin útok Adil Rashid, Moeen Ali a Samit Patel v Sharjah, napriek tomu Andersona a Broad trvalo 11 rokov 20. Pakistane bránky na fall.Pakistan prehral Anglicku s pálkou a loptou, bez ohľadu na spin | Mike Selvey Viac

Gatting si myslí, že sa príliš spoliehať na pacemen možno vysledovať je County Cricket, kde šev-friendly bránky urobili úlohu zvlákňovacích dodatočný nápad pre mnoho domácich kapitánov.

bývalý kapitán Anglicka verí, že sú sľubné mladé pomalé nadhadzovača v domácich radoch – ukázal na 18-ročného Hampshire nohe zvlákňovacích Mason žeriav ako príklad – ale ide o tieto talenty nie sú povolené kvitnúť podľa časti A nedostatok príležitostí na šve príjemný bránkami.

“(hĺbka anglických práčky) je bohužiaľ nízka.Niektorí dobrí mladí ľudia prichádzajú, ale v Spojenom kráľovstve už nie je dostatok viet, ktorý by sa dal viesť k tomu, “povedal Gatting.

” Ľudia by radšej používali švové. Naše branky sa v týchto dňoch veľmi neotáčajú, a to sa vráti a docela nás zahryje, ak s tým neurobíme niečo.

“Áno, sme zvyknutí hrať v anglických podmienkach “, Ale keď som hral, ​​mali sme dve postrekovače na strane a keď ste sa dostali do konca sezóny, branky sa obrátili, a preto ste mali predstavu ako hrať bowling.Bohužiaľ teraz art zdá byť odumieranie a práčky umierajú ďaleko. “

Pomocou testovacích jázd preč do Indie a Bangladéša v budúcom roku je problém akútny a Gatting myslia anglické práčky sú jednoducho nie je bowling dosť umožniť im, aby sa krok s medzinárodnými radoch.

“tieto rovnacie sa používajú na bowlingu na týchto gólov, ktoré sme pracovali spoločne, že som pracoval na ich disciplíne a že som pracovala na opačnom hojdačke a práčky jednoducho nemajú dosť bowling, “povedal.

” Adil hrá v Yorkshire. Moeen hrá, ale len sa zdá misy v stretnutiach a netýka misu, že veľa prostriedkov. Skvelá vec, o práčky je to, že ste sa dostali do misy veľa prostriedkov.Musíš to urobiť, je to tak dôležité. Ak nechcete robiť, že ste v problémoch. “

Zo štatistík séria pre Anglicku práčky v SAE neurobil pre dobré čítanie, ako sa im podarilo 20 gólov medzi nimi v priemere o 57,9, zatiaľ čo unikajúci beží na viac ako štyri over.V porovnaní s pakistanskou spin trio pod vedením Jásira Shah, vzal 35 bránok na 27.4.

Tieto čísla môžu byť zmiernené tým, Alastair Cook nevyhral los, to znamená o anglickej práčky nemal tú výhodu, bowlingu naposledy na rozpadajúce sa povrchy a keď Rashid urobil misku na záverečný deň bránka v Abu Dhabi sa vrátil z piatich bránky záťahu na takmer vyhrať zápas.

Tento výkon však bol izolovaný do konca roka séria – to tiež prišlo na zadnej strane Yorkshireman vracajúci najhoršie čísla testu debut odstredivkou. – ako Rashid v medzinárodnej neskúsenosť začal prejaviť

obmedzenia Moeen to ako frontový zvlákňovacie, tieto impozantný štart do jeho test kariéra, boli vystavené v nedávnej dobe, zatiaľ čo Patel, neskoré začlenenie na ceste k nelimitovanom Zafar Ansari, je prvý pálkar.