Bajčičák přijal od trenéra dvě řady

LIBEREC. Nejlepší slovenský běžec na lyžích Martin Bet365 poker bonus Bajčičák původně neměl na MS v Liberci start na 15 km klasicky v plánu. Lépe mu sedí volná technika a chtěl šetřit síly na nedělní skiatlon. Rozhodl se den před závodem, dal na radu svého trenéra Ivana Hudáča. A udělal dobře. Desáté místo je jeho třetím nejlepším výsledkem na šampionátu.Poker s lyžemi

“V závěru minulého týdne mě povzbudil nárůst formy v závodech Světového poháru v klasické patnáctce v italském Valditrento a po prvním tréninku v Liberci jsem konstatoval, že členitá trať je pro mě jako šitá,” říkal 32 letý běžkař. “A tak jsme si s trenérem řekli: Pojďme do toho!”

Ve čtvrtek se Bajčičák vracel z tréninku vysmátý, italský servisman Gianluca Marcollini mu pro teplotě -3 stupně Celsia připravil ideální vosky, ve stoupání lyže krásně šli. Včera dopoledne se už mračil, protože teplota se blížila nule. Bylo třeba zvolit jiné vosky. Deset minut před startem byl Bajčičák ve stresu.Které lyže má vzít?

“Vezmi si Mikrokontaktní,” pošeptal trenér Hudáč a Bajčičák byl znovu rád, že dal na jeho radu. “Na Mikrokontaktní se nedává žádný vosk. Byl to risk, co vyšel. Na dobrý výsledek třeba mít i štěstí . Všiml jsem si, že ti, co si voskovaly lyže, se pak trápili. ”

Bajčičák se rozběhl opatrně, po prvním pětikilometrovou okruhu byl až na 30.místě, ale pak stupňoval tempo. “Od druhého kola jsem jezdil s Francouzem Vittozom,” přiblížil vývoj závodů. “Dobře mi padlo, když jsem byl Bet365-Bonus zdarma v rychlých sjezdech v závětří – sníh nepříjemně bičoval tvář a já jsem si i takto chránil citlivé oči po operaci. Potáhl mě i ve stoupáních , na rovnějších úsecích jsem byl rychlejší já. ve finiši jsem se od něj odpoutal a tušil jsem, že bych mohl skončit v první desítce. ” Veterán Veerpalu je borec

Bajčičák si pár minut užil slávu, když jako vedoucí závodník se startovním číslem 15 čekal před televizními kamerami, kdo ho překoná.Rychlejší byl Američan Freeman a pak dalších osm běžců. Vyhrál estonský veterán Andrus Veerpalu.

“Veerpalu je borec, umí se připravit na velké závody,” s obdivem řekl Bajčičák o 38-ročním vítězi. Estonec v oblíbeném klasickém stylu ke dvěma olympijským zlatým medailím ze Salt Lake City 2002, Turína 2006 a titulu mistra světa z Lahti 2001 přidal další prvenství. V Liberci obral o zlato domácího favorita Lukáše Bauera.

Na zítřejší skiatlon přijdou Bajčičák povzbudit rodiče ze Zákamenného i přítelkyně Alena ze Štrbského Plesa.

Bet365-Bonus čeká na Vás