Dnes vás a vaše deti veľký deň

Dnes vás a vaše deti je dôležitý deň: začína nový školský rok prinesie a radosť, a úzkosti. Niekto to dieťatko bude chodiť do školy po prvýkrát a bude mať ťažkosti prispôsobiť, niekto iný – budú mať jarné skúšky a zaregistrujte sa na univerzitách. Ale to všetko sa bude diať, ale dnes je oslava!

Blahoželáme vám s vedomosti Deň! A aspoň nádej, že sa vaše dieťa v priebehu školského roka bude aj žiarivý úsmev ako to je dnes, prajeme vám silu a trpezlivosť! Nechajte všetky problémy budú krátky-žíl,a problém je vyriešený. Zostaňte v spojení s dieťaťom, udržiavať ho, naučiť sa počúvať a počuť, a nezabudnite, že najlepší spôsob, ako disciplína nie je trest, ale láska a dialóg. Úspech pre vás a vaše deti, nové objavy a dojmy!

No, ak máte akékoľvek problémy, sme tu vždy pre vás.
Trochu z histórie

Na oslavu Deň vedomostí 1. septembra začal nedávno: jún 15, 1984 bola podpísaná vyhláška z Prezídium Najvyššieho Rady “O oznámenie na 1. septembra štátny sviatok — Deň vedomostí”. Ale prvý deň jesene, na začiatku školského roka bolo oveľa skôr. V roku 1935 bol pridelený k jednému prvý deň v škole, ale potom 1. septembra bol jednoduchý tréningový deň: po oficiálnej časti, deti sadol za stoly a nemajú pravidelný školy plán.

Je zaujímavé, že v cárskeho časy v školských triedach tiež začala 1. septembra, a to bolo kvôli Pravoslávnej tradície. Podľa Cirkvi, kalendár, nový rok začal v prvý deň na jeseň, a ako prvé vzdelávacie inštitúcie v Rusku bol otvorený na kostoly a školský rok sa začína v rovnakom čase ako záznamy.

S príchodom k moci, Peter veľký ruskej Ríše začali žiť podľa Európskej tradície a Nový rok bol presunutý do 1. januára, ale prípravy na starom stále začali v školách 1. septembra. Keď sa krajina začala otvárať gymnasiums, lyceums a univerzity, dátum začiatku štúdia, zostali nezmenené.

Všetko sa zmenilo po revolúcii: nové pravidlá, inštitúcie mohli začať svoju prácu v ktoromkoľvek čase. Mestské školy a inštitúcie stále väčšinou otvorené 1. septembra, ale v triedach a vidieckych škôl do roku 1935 by sa mohlo začať ešte v decembri, po zbere úrody.

Vedomosti deň je považovaný za medzinárodný sviatok, ale, samozrejme, na celom svete školy sa začne 1. septembra. Dnes sedieť pri svojom stole, študenti v Bielorusku, Arménsku, Ukrajina, Moldavsko, Kazachstan a Turkménsko. A tu v USA, napríklad, stále nie je jednotné dátum návratu z dovolenky. Každý štát má svoje vlastné pravidlá, a ak v jednom regióne študentov sedieť pri svojom stole v apríli, potom ďalšie v auguste. V Nemecku deti chodia do školy v októbri, v Japonsku školský rok začína v apríli a v Austrálii vo februári.

Teraz v Rusku sú aktívne hovoriť o tom, či zrušiť 1. septembra a začať tried v školách, berúc do úvahy klimatické charakteristiky jednotlivých regiónov, že je, ak, napríklad, v niektorých oblastiach dokonca v júni studenej a teplej v septembri, na začiatku školského roka sa môže odložiť až október. Avšak, kým sa tieto myšlienky nenašiel podporu, pretože tradíciu, v tomto prípade sú dôležitejšie ako poveternostných podmienok.
Článok podporovaný: Banaby.sk – webové stránky