Hejnová má trénera z Nemecka. Povedie ju bývalý prekážkar Balzer

Nemeckou cestou sa vydala prekážkarka Zuzana Hejnová po rozchode so svojím doterajším koučom Daliborom Kupka. Jej Bet365-Uvítací bonus vyzdvihnete tu novým trénerom sa stal štyridsaťštyriročný Nemec Falk Balzer, vicemajster Európy 1998 na 110 metrov prekážok. Hejnová sa bude pripravovať striedavo v nemeckom Hofu a v Prahe.

“V hlave som si sesumírovávala, kto by ma mohol trénovať. Trénermi v Čechách poznám, takže som sa s nimi nemusela stretávať a poznávať ich osobne. Takže som sa chcela poohlídnout aj niekde za hranicami, “vysvetľovala Hejnová. “Kontakt na môjho budúceho trénera som dostlala od Heleny Fuchsová, ktorá sa osobne pozná s priateľkou trénera, ktorá behala štyristovku, je olympijská medailistka, a majsterka sveta na štvrtku.Cez ňu som hľadala kontakty. “

Cez špičkovú čtvrtkařku deväťdesiatych rokov Anju Rückerovou, ktorá sa okrem iného v roku 1997 stala majsterkou sveta v štafete a o dva roky neskôr získala na štvrťke striebornú medailu, sa dostala na Falka Balzera. Vicemajster Európy z roku 1998 je časom 13,12 sekundy deviatym najlepším Európanom histórie na 110 metrov prekážok.

“Musel som sa pozrieť na trikrát. Hovoril som priateľku: Wow! “Opisoval stávkove kancelárie na internete Balzer prvý písomnú komunikáciu s Hejnová, dvojnásobnou svetovou šampiónkou. “Je to potešenie, ale som si vedomý zodpovednosti.”

Komunikácia zatiaľ v angličtine

Oproti tréningovej skupine Dalibora Kupku budú Hejnové v Nemecku schádzať kvalitné parťáci pre tréning na čele so čtvrtkařským šampiónom Pavlom Maslákom.Namiesto toho bude trénovať so mladú skupinou, od ktorej si s novým trénerom sľubujú predovšetkým zlepšenie v rýchlosti.

“Budeme sa sústrediť na to, aby sme odbúrali problémy s achilovky. Potom by sme sa sústredili na prekážky a hlavne na zvýšenie rýchlosti, “vysvetľuje Balzer. “V halové sezóne pôjde hlavne o to, aby jej pretekanie bavilo. Malo by jej prinášať radosť.


Hejnová tak čaká zásadná zmena tréningu.Rýchlosť nikdy nepatrila k jej silným stránkam, kráľovnou svoje disciplíny sa stala vďaka citu pre rytmus, technickej dokonalosti a tiež vytrvalosti.

“Keď som Falko povedala, ako som trénovala, povedal mi: To si trénovala na maratón? “smeje sa Hejnová.

Nový pár spolu zatiaľ komunikuje po anglicky, Hejnová ale už začala s pilníkovaním nemčiny. “Včera som si kúpila Nemčinu pre samoukov. Ja verím tomu, že keď tam budem takhle často niečo pochytíte, “povedala Hejnová.

Falk mal v roku 2001, na záver svojej aktívnej kariéry dopingový problém.V tele mu bol nájdený zakázaný nandrolon a dostal dvojročný trest. “To je minulosť,” nerieši to Hejnová.

Aj po zmene trénera pre ňu v budúcej sezóne zostáva veľkou motiváciou snaha o tretí titul svetovej šampiónky v rade, o ktorý sa môže pokúsiť na augustovom šampionáte v Londýne.

“Pre mňa je to jednoznačný cieľ,” potvrdzuje Hejnová. “Budem mať novú motiváciu, myslím, že urobíme všetko preto, aby to tak dopadlo.”

stávkové bonusy online