Ivana senzačně postoupil s Darmstadtu do bundesligy. Věří, že v klubu zůstane

BRATISLAVA. Fotbalisté Darmstadtu si jako nováček vybojovali z druhého místa přímý postup do I. bundesligy. Mezi německou elitou naposledy účinkovali před 33 lety.

Definitiva přišla po nedělním domácím vítězství 1: 0 nad St. Pauli. Euforii prožívá i slovenský legionář Milan Ivana, který působí v Darmstadtu od července 2013 a v posledním zápase přišel na trávník v nastaveném čase.

“Samozřejmě, emoce jsou velké. Je to neskutečný úspěch pro klub i pro nás hráčů. Byl to velký sen, který se stal skutečností. V dalším ročníku budeme hrát proti fotbalovým hvězdám Evropy,” uvedl 31-letý Ivana pro Rádio Slovensko.Každý jejich odpisoval

Klub ze 150-tisícové města hrál ještě v sezóně 2010/2011 v regionální soutěži. Po tříletém účinkování v III. lize se loni probojoval do II. německé bundesligy a z ní nyní postoupil mezi elitu.

“Základem bylo výborné zázemí, až rodinné prostředí v sázky na Bet365 klubu. Velkou roli sehrál i trenér Dirk Schuster, který vybral dobrých hráčů. Úspěch nám přinesla každodenní tvrdá práce. Všichni dělali fotbal se srdcem, v týmu bylo cítit velké nadšení, podpořené kamarádský vztah.Touto pohodou jsme zdolali i kvalitnějších soupeřů, “vysvětloval Ivana.

” Před sezónou nás každý odpisován, že jsme jasní sestupující – s nejmenším rozpočtem a nejslabším kádrům. Nakonec jsme to však zvládli perfektně. Podporu jsme měli i od fanoušků. Hrajeme na starším stadionu se sníženou kapacitou přibližně 16 tisíc míst, ale skoro na každý domácí duel bylo vyprodáno, “konstatoval rodák z Kálnica, který nastoupil dvakrát za slovenskou reprezentaci. Odehrál 22 zápasů

Předtím žal úspěchy v mládežnických kategoriích.Byl členem bronzového týmu ČR “19” na ME 2002 v Norsku, figuroval v kádru dvacítky na MS 2003 v SAE, kde mladí Slováci skončili v osmifinále, a v roce 2004 získal Cenu Petra Dubovský pro nejlepšího fotbalistu Slovenska do 21 let.

Darmstadt získal v 34 zápasech této sezóny 59 bodů a spolu s třetím mužstvem soutěže Karlsruher SC inkasoval nejméně gólů – 26.

“Základní filozofií trenéra byla dobrá defenziva a poctivá práce všech hráčů pro mužstvo. Ačkoli někdy jsme nepředvedli naoko pěkný fotbal, účel světil prostředky, “poznamenal slovenský záložník, který Bet365-Klikněte zde dostal příležitost v 22 zápasech, z toho dvanáctkrát nastoupil v základní jedenáctce.Touží po velké bundeslize

“Myslím, že jsem si vybudoval dobrou pozici. Před touto sezónou jsem absolvoval operaci kolena, co mě přibrzdilo. Přišli i noví hráči, kteří přinesli kvalitu. Z mého dvouletého účinkování mám dobrý pocit a myslím si, že i trenér ze mě, “uvedl Ivana, který v minulosti hrál i za Trenčín, Slovácko, Slavii Praha, Slovan Bratislava a Wiesbaden.

V Darmstadtu se mu končí smlouva, klub však má na něj opci. “Jsem v klubu velmi spokojen. Doufám, že se mnou prodlouží smlouvu do roku 2017 a zahraju si velkou bundesligu,” dodal Ivana.

Bet365-Podrobnosti zde