Na výsluní NBA je evropská hvězda

V zámoří vysoce uznávanou trofej poprvé udělili v roce 1969, získal ji slavný centr Lakers Jerry West. Následovaly kromě jiných Abdul-Jabbar, Chamberlain, “Magic” Johnson, Bird, Jordan, v poslední dekádě Duncan či O’Neal.

Do takové společnosti se dostal Parker, rozehrávač Bet365 poker bonus San Antonia, které v noci na pátek zvítězilo v Bet365-Uvítací bonus vyzvednete zde Clevelandu 83:82 a ve finálové sérii 4: 0. Nikdo nezapochyboval, že právem, i když mezi kandidáty se více vzpomínal Tim Duncan, který byl MVP při předešlých třech titulech San Antonia. Francouzský tvůrce hry nového šampiona se ve čtyřech finálových duelech zaskvěl průměrem 24,5 bodu při 57-procentní střelbě.

“Je to jako sen.Nechte mě, prosím, dál snít, nechci se probudit, “říkal po zápase do francouzské vlajky zahalen Parker pevně svírajíc trofej.

“Moje začátky v klubu byly bolestivé, ale nemohu si stěžovat, stal jsem se součástí skvělé organizace. Trenér Popovich byl na mě velmi tvrdý, stále na mě tlačil, chtěl, abych se zlepšoval. Někdy jsem měl pocit, že jeho drsná kritika není fér. Ale teď vím, že bez něj bych byl nulou, “citovaly agentury Parkera.

V čem jsou největší přednosti nové hvězdy? Parker těží ze své rychlosti – pohybu i myšlení. Jeho hlavní zbraní je přehled ve hře a vnikání pod koš, kde neztrácí hlavu ani v nejsložitějších situacích.Buď přesně zakončí nebo přihrávkou najde volného spoluhráče. Střelba z větší vzdálenosti bývala Tonyho slabinou, její úspěšnost, zejména zpoza trojkové oblouku, byla nízká. Intenzivním tréninkem v předchozí sezóně si ji výrazně zlepšil a dnes patří na svém postu k nejlepším střelcem.

Tony Parker debutoval v NBA jako 19-letý.


Trenér Gregg Popovich vzpomíná, že ho po první zkoušce chtěl poslat domů. Zkušený kouč nedal na první dojem. V hráči, který udivoval znalostmi o NBA, viděl dřímat talent. “Vstával jsem o třetí ráno, abych mohl v televizi sledovat slavné Chicago Bulls s Michaelem Jordanem.Donekonečna jsem si pouštěl záznamy ze zápasů, pomohlo mi to lépe poznat NBA. “

V létě 2003 byl Tony velmi blízko trejd. Vedení San Antonia se po zisku druhého mistrovského titulu snažilo získat post středního rozehrávač superhvězdu Jasona Kidda. Tvůrce hry New Jersey si to v poslední chvíli rozmyslel.

“Pokud by Kidd podepsal San Antoniu, asi bych tu nebyl,” řekl Parker. “Naštěstí, protože moje kariéra v texaském klubu je téměř pohádková,” řekl 25-letý v Belgii narozený syn holandské fotomodelky a amerického profesionálního basketbalisty.

sázková kancelář bet-at-home