Vedoucí muž pořadí Světového poháru

Vedoucí muž pořadí Světového poháru běžců na lyžích byl největší norskou medailovou nadějí ve zmíněné disciplíně, ale za vítězným Švýcarem Dariem Cologna zaostal o více než minutu. “Jsi nejhorší Nor, měl by si jít domů. Podívejte se, nemá šanci,” komentovala zklamaně výkon svého syna Sundby minulý týden v nedělním skiatlonu na 30 km získal bronz a Langsletová zvláštním způsobem obhajovala jeho výkon. “Není až tak špatný, jak napovídá výsledek,” řekla bežcova matka. Strieborného Nizozemce Verweij zdolal Polák o tři tisíciny sekundy.

Mužské rychlobruslení zná po sobotě na XXII. olympijských hrách v ruském Soči už jméno i jiného než nizozemského vítěze, ve finále na 1500 m triumfoval Polák Zbigniew Brodku. Pro 29-letého rodáka z Glowna jde o největší úspěch v kariéře, dosud měl na kontě pouze bronz ze stíhacích závodů družstev z loňských mistrovství světa. Shodou okolností, též se uskutečnily v Soči. Polsko získalo v rychlobruslení zásluhou Brodku vůbec první zlatou fortuna bonus pro nové hráče medaili. “Nemůžu tomu uvěřit.

Mistrovství světa a olympijské hry – to byly mé sny. Teď mám zlato. Před závodem jsem byl nervózní, v cíli jsem nejprve nevěděl, co se děje. Když jsem na prvním místě viděl své jméno, byl to neuvěřitelný pocit, “citoval registrace fortuna Brodku informační systém ZOH 2014. na druhém místě skončil jen s odstupem tří tisícin sekundy Holanďan Koen Verweij, který získal pro svou zemi 13. medaili v rychlobruslení na těchto zimních olympijských hrách. Třetí pozici obsadil.

Sama jsem nevěřila, že se sem alespoň dostanu.

Jsem šťastná, že jsem i fortuna se kvalifikovala, řekla reprezentantka Tatiana bodů. Slovenská rychlobruslařka Tatiana bodů během kvalifikace short track na 1500 metrů žen. Foto: TASR Social. Slovenská reprezentantka v rychlobruslení na krátké dráze Tatiana bodů skončila na 1500 m na XXII. zimních olympijských hrách v Soči na 29.