Z ligi w niedzielę w Polsce krócej niż trzy lata

Nieco poza centrum uwagi wczoraj była największa zmiana nastąpiła historycznie z angielskiej trzeciej ligi: Ademola Lookman Charlton wymieniane na Everton, który może kosztować nawet do jedenastu milionów funtów. Dziś 19-letni skrzydłowy miał kolejną specjalistę w 2014 roku zdecydowanie, w sposób opisany przez Jack Pitt-Brooke dla niezależnych …

Był kwiecień 2014 roku, a pierwszy rok młodsza młodzież Charlton Athletic (U-16) są po prostu zbliża się do końca sezonu. Jego harmonogram spotkania przeczytał kilka dziur, więc top trenerów zorganizował kilka meczów, aby utrzymać ich chłopcy pozostają rozszerzenie spojrzeć na zawodników z innych zespołów.

Gdy Charlton jak Nowy Eltham w Londynie zadowoleniem FA nie mógł uwierzyć własnym oczom. Londyn FA jest zbiorem graczy pobrać ze strony lokalnych zespołów, “Sunday League”, który jest w zasadzie odpowiednikiem Londyn Praga Hanspaulka. A w tym roku, London FA był reprezentowany przez małe 16-letniego skrzydłowego Ademola Lookman gra inaczej Waterloo FC. On nigdy nie był częścią akademii klubu, nie mówiąc już miał do czynienia z większym klubie. Jednak był na boisku mistrzowsku najlepszych i delikatnie krążyły jednego przeciwnika po drugim.

Charlton Lookmana natychmiast wziął egzamin i natychmiast zaoferował mu stypendium. W tym tygodniu, a nie trzy lata później sprzedany do Evertonu za kwotę, która może być 7,5 mln wzrosnąć do jedenastej. Jest to więc bardzo rzadko historia gracza, który pracował z tak szybko, tak daleko, a także klub Premier League, którzy nie boją się inwestować takie pieniądze komuś, kto ma osiem lat brakowało taką edukację piłkarską jak wielu jego rówieśników.

Gdy Lookman przybył Charlton akademii, która mimo upadku w trzeciej lidze zakłady sportowe Unibet pozostaje jednym z najlepszych w kraju, trenerzy zadbali, aby nie zagrażać jego naturalne instynkty. Bo zawsze grał tylko w szkole lub w lidze niedzielę, Lookman jest przyzwyczajony do absolutnej wolności.


“Poprosiliśmy cel neochudit nim o wrodzonego talentu, miłości do piłki nożnej,” wyjaśnił kierownik akademii Steve Avory Addicks.

Co Avory jego zespół miał zaszczepić Lookmanovi, było uświadomienie sobie, że czasem lepiej jest podać piłkę, drużyny, a czasami zanim prostu kosztuje za przeciwników dryblingu przeszłości wszystkie nieuporządkowane. Było to około przynieść mu chwycić inne zasady, a jednocześnie promować maksymalne wykorzystanie jego ramionach w odpowiednich miejscach i sytuacjach.

Ale Charlton zawsze wierzył w Lookmanovu zdolności do uczenia się. Jest to bardzo jasny młody człowiek, który w liceum zdał egzamin GCSE z ośmiu Górna granica prędkości (lider), z których trzy zostały zamontowane z gwiazdką. Charlton Akademia współpracuje z innego liceum, Orpington College, i zapewnia swoim członkom w tygodniu i pół dnia w klasach. Nawet tutaj Lookman świecił gdy skończył jeden cały bieg sportowy. W kwietniu ubiegłego roku, zdobył “Apprentice of the Year”, który przyznawany jest na drugiej ligi angielskiej do doskonałości na boisku i poza nim.